Bezárás

Keresés

Bezárás

Világhírű divatszakértők előadásaival várja az érdeklődőket a MOME Contemporary Fashion Dynamics Symposium-a

November 28-án nemzetközileg elismert előadókkal rendezi meg Contemporary Fashion Dynamics Symposium-át a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem. Az esemény számos, a divat, kultúra, média és társadalom kortárs kapcsolatát elemző előadással várja az érdeklődőket, akiknek lehetősége nyílik olyan iparági szakértőktől kérdezni, mint Valerie Steele, a világhírű divattörténész, kurátor és a Fashion Institute of Technology, New York múzeumigazgatója, Stefano Marino, a Bolognai Egyetem professzora, Dobos Emese, a Corvinus Junior Research Fellow-ja, Keszeg Anna PhD MA-szakfelelős, valamint Temesi Apol DLA, textilművész és kutató.


A szimpózium záróelőadója, Valerie Steele, aki a divattörténet és a kurátori gyakorlat egyik legelismertebb alakja. Fashion in the Museum: A History of Collecting & Exhibiting Fashion című előadásában a divat múzeumi térben való fejlődéséről, gyűjtésének és kiállításának történetéről tart előadást. Steele közel három évtizedes pályafutása alatt jelentős szerepet játszott a divat legitim tudományos és művészeti formaként való elfogadtatásában, megváltoztatva a múzeumi gyakorlatokat és a divat társadalmi megítélését. Steele munkássága hangsúlyozza, hogy a divat nem csupán esztétikai, hanem társadalmi és kulturális diskurzusok alakítója is, amelyet komoly tudományos figyelemre érdemes témaként kell kezelni.
    


Egyedi látásmód és szakmai örökség

Valerie Steele a Fashion Institute of Technology (The Museum at FIT) igazgatója és vezető kurátora, ahol 1997 óta több mint 20 kiállítást szervezett személyesen. Ezek közé tartoznak olyan ikonikus tárlatok, mint The Corset: Fashioning the Body, London Fashion, Gothic: Dark Glamour, Shoe Obsession, Daphne Guinness, A Queer History of Fashion és a Dance and Fashion. Emellett alapítója és főszerkesztője a Fashion Theory: The Journal of Dress, Body & Culture című tudományos folyóiratnak, amely az első lektorált szaklap a divattudomány területén.

Photo by Bennett Raglin Getty Images


Steele egyesíti a komoly tudományos megközelítést azzal a különleges képességgel, hogy közérthetően kommunikáljon a szélesebb közönséggel. Több mint 20 könyv szerzője vagy társszerzője, többek között olyan méltán híres műveknek, mint a Paris Fashion, Women of Fashion, Fetish: Fashion, Sex and Power, a Taschennél megjelent Fashion Designers A-Z: The Collection of The Museum at FIT vagy a The Corset: A Cultural History, fűzőről szóló kultúrtörténeti munka, amely talán a legolvasottabb önálló alkotása. 


Szerzőként, kurátorként, szerkesztőként és közéleti gondolkodóként Valerie Steele meghatározó szerepet játszott a modern divattudomány megteremtésében, valamint a divat kulturális jelentőségének tudatosításában. A The Washington Post „a divat legintelligensebb női közé” sorolta, míg Suzy Menkes „a divat Freudjaként” jellemezte. 2014-ben a Daily News a divat 50 legbefolyásosabb személyisége közé választotta, a Business of Fashion, pedig a globális divatipart formáló személyiségek közé sorolta a BoF 500 listáján.


A Fashion Symposium további előadói

Az eseményen Steele előadása mellett, olyan szaktekintélyek osztják meg gondolataikat a divat és kultúra metszéspontjairól, mint Stefano Marino, a Bolognai Egyetem filozófus-esztéta professzora, aki Fashion, Media and Culture: Perspectives on Global Lifestyles  címet viselő könyvsorozatról szóló prezentációjával várja az érdeklődőket; Dobos Emese, a Corvinus kutatója, aki magyar könnyűipar helyzetét elemzi a globális divatműködések perspektívájából; Keszeg Anna, a MOME oktatója és kutatója, aki a szabászati örökség jelentőségéről beszél; valamint Temesi Apol textilművész, aki nyersanyag-centrikus designeri krédóját mutatja be.


Contemporary Fashion Dynamics Symposium

Helyszín és időpont: Moholy-Nagy Művészeti Egyetem,  2024. november 28.


Az esemény hivatalos nyelve angol.

A Fashion Symposium esemény regisztrációjához és további információkért, kérjük látogasson el a linkre.

https://drive.google.com/
 

____

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemről
A 144 éves Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) küldetése, hogy design alapú tanulással, kutatással és a gyakorlati szakértelem alkalmazásával adjon válaszokat a 21. század égető kihívásaira. Az intézmény missziójának tekinti a közösség szolgálatát, a designtudatosság terjesztését, hogy hozzájáruljon Magyarország és Kelet-Közép-Európa gazdasági és kulturális ökoszisztémáinak fejlesztéséhez. A MOME 2020 augusztusa óta alapítványi formában működik. A modellváltás részeként megalkotta hosszú távú stratégiáját, megújította kutatás-fejlesztési tevékenységét, elindította az egyetem belső folyamatainak digitalizációját, és hozzáfogott a képzés korszerűsítéséhez is. 2021-ben a MOME költségvetése közel négyszeresére nőtt, és az alapítvány döntött a magyar felsőoktatás történetének legnagyobb arányú oktatói béremeléséről is. A hagyományosan magas színvonalú művészeti és design oktatáson túl, 2022-től a MOME minden alapszakos hallgatója számára bevezette a vállalkozói képzést, és elindította első angol nyelvű mesterszakjait is. További információ: www.mome.hu  

Címkék: MOME



Hírlevél feliratkozás
A hírlevélküldéssel kapcsolatos adatkezelési tájékoztatót elolvastam és tudomásul veszem

Hasonló események